Zararlı Backlink Analizi ve Backlink Silme

Haziran 06 2018

Zararlı Backlink Analizi ve Backlink Silme

 

 

istanbul seo firması

 

 

ZARARLI BACKLİNK ANALİZİ VE SİLME

 

 

Öncelikle Seo çalışmalarına yeni başlamış kendini bu konuda geliştirmek isteyen kullanıcılar için bu makale sizlerin bu yolda ilerlemenizi ve kendinizi geliştirmenizi kolaylaştıracak pratik bilgi ve yöntemler içermektedir. Bu araştırma ile aşağıda belirtilen soruların ‘ da cevaplarını bulmuş olacak,  Seo Analizi ve Backlink tekniklerine bakış açınızın değişeceğinizden eminiz.

 

 

  • Sürekli Backlink Alıyorum  Yükselemiyorum !
  • Backlink Çalışmaları Yapıyorum Sitem Gerilere Gidiyor !
  • Hangi Sitelerden Backlink Almalıyım ?
  • Kaliteli Backlink Nedir ?
  • Backlink Nasıl Alınır?
  • Backlink Zararları Nedir ?
  • Zararlı Backlinkler Nasıl Temizlenir ?

 

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgilerin tamamına hatta daha fazlasına ışık tutacak aklınızdaki sorulara cevap olacak bu yazımız ‘ da aradığınız tüm cevapların sorularını bulacaksınız. Backlink konusunda internet ‘ de yararlı ve zararlı bir çok bilgi mevcut ancak doğru bilgi ve tekniğin hangisi olduğu konusun da biraz endişeleriniz varsa önce işe doğru Backlink almadan başlayalım.

 

 

BACKLİNK PAKETLERİ

 

Şunu kesinlikle bilmeliyiz ki internet ‘ de bir sürü Seo Firmasının Backlink paketleri mevcut özellikle ‘ de 10 TL , 15 TL gibi başlayan Backlink paketleri satan freelancer sitelerden uzak durmalısınız.

 Peki Neden ?

 

Yeni kurulmuş paravan bloklar veya web siteler aracılığı ile ister forumlar ‘ da ister Bloglar ‘ da yazdırmış olduğunuz özgün içerikli makalelerinizin paylaşımları yapılıyor ve bu sitelerden link çıkışı yapıyorlar. Peki bu sitelerin Google tarafından belirlenmiş olan Kalite ve Güven puanları nedir ?

 

 

Bazı internet siteleri vardır ki virüsten beter bulaştığınız da elinizi verseniz kolunuzu alamazsınız Google tarafından spam olarak ve kalite, güven puanı düşük olarak belirlenmiş bu siteler Potansiyel Tehlikeli olarak belirlenmiş Toksin sitelerdir. Dolayısı ile bu sitelerden Backlink Almak kendi bacağınıza ateş etmekle aynı orantıdadır.Zaten Google tarafından mimlenmiş bir siteye bir de sizin linkiniz ekleniyor, dolayısı ile bu site sizi referans site olarak gösterdiğinde Google ‘ deki siteniz yavaş yavaş gerilemeye hatta kaybolmaya başlıyor kısaca kendi hastalığını size bulaştırmış oluyor.

 

Bu sebeple Backlink Paketlerinden ve otoritesini , kalite ve güven puanlarını araştırmadan her siteden Backlink almamanız gerekiyor. Eğer bir işletmenin Kurumsal Seo çalışmalarını yürüyorsanız kaş yapayım derken göz çıkartabilirsiniz bu sebeple Backlink çalışmalarınızı daha dikkatli yürütmelisiniz.

 

 

ALDIĞINIZ BACKLİNKLERİN KALİTESİNİ ÖĞRENME

 

Yine bu konuda internet de Kurumsal Seo firmaları  tarafından ücretli ve ücretsiz birçok araç mevcut olmasına rağmen biz bu konuda en iyi araçlardan biri olan Semrush Tool öneriyoruz. Ve bu araç üzerinden size Kalite ve Güven puanı ( Domain Score ve Trust Score ) analizi nasıl yapılır hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

 

1.Semrush Giriş

 

backlink analizi

 

2. Semrush Tool Girişi

 

backlink yöntemleri

 

 

3. Üye Olun

 

 

kurumsal seo

 

 

4. Devam Edin

 

 

istanbul kurumsal seo

 

 

5.  Backlink aldığınız sitelerin sıralı listesini görmektesiniz, Toxic Score altında bulunan Rakamlar 0 ile 100 arasın da belirlenir 0 çok iyi 100 çok kötü olarak belirtilmektedir.  Domain Score ve Turst Score puanları web sitesinin Kalite ve Güven PuanlarI olup aldığınız Backlinklerin Toxic Scoru düşük Kalite ve Güven Puanları yüksek olmalı ve bu örnekte Toxic Skoru yüksek bir siteden Backlink aldığımızı gösteriyor yani bu Backlink den kurtulmalıyız.

 

 

seo teknikleri

 

 

6. Bu örnekte görüldüğü gibi Toxic Scoru sıfır olan bir Backlink Kalite ve Güven Puanları da yüksek Backlink alırken site tanıtımlarınızı yaptırdığınız sitelerin Backlink değerlerini bu şekilde ölçmelisiniz aksi halde aldığınız backlinkler sizi sadece dibe çeker.

 

 

basit seo

 

 

Yukarıda örnekler ile belirtilmiş olan Backlink analizleri ile daha önce internet den almış olduğunuz tüm backlink çalışmalarını görebilir ve Backlink aldığınız sitelerin değerlerine bakabilirsiniz. Kurumsal Seo konusunda Backlink sayısından çok Backlink kalitesi önemlidir.

 

 

 

ZARARLI BACKLİNKLERİ SİLME

 

Backlink analizlerinizi yaptınız ve Scoru ve Kalite puanları düşük bir sürü siteden Backlink aldığınızı fark ettiniz, bu zararlı siteler ile web siteniz ile olan bağlantısını kesmelisiniz. Bunun için aşağıda belirtilen örnekleri takip edebilirsiniz.

 

 

7. Backlink Silme

 

backlink silme

 

 

8. Remove Klasörüne Taşıma

 

 

domain score nedir

 

 

9. Zararlı Backlinkleri Dışarı Aktarma

 

 

trust score nedir

 

 

10. Backlink Listesi İndirme

 

 

seo ajansı istanbul

 

 

11. Google Search Consola Zararlı Backlink Bildirimi

 

 

search consol bildirim

 

 

Yukarıda örnekler de görüldüğü gibi zararlı Backlinkleri işaretleyerek Remove aracı yardımı ile ilgili Backlink remove klasörüne taşımış oluyorsunuz. Daha sonra Remove klasöründe işaretlediğiniz Backlinkleri dışarı aktararak, Google Search Consol Bağlantıları Reddet aracı ile istemediğiniz backlinklerin web siteniz ile bağlantıların kesilmesini googleye bildiriyorsunuz.

 

Kurumsal seo optimizasyonu ile internet sitenize bulaşmış zararlı backlinklerin siteniz ile olan ilişkisini kesmiş oluyor ve Google de yükselmenize engel en büyük sorunların birinden kurtulmuş oluyorsunuz.

 

 

 

istanbul kurumsal seo firması

 

 

 

Adı Soyadı

×