Web Tasarım Standartları

Mayıs 22 2018

Web Tasarım Standartları

 

Arama Motorlarının Kırmızı Çizgileri

 

Günümüzde yüzlerce Web Tasarım firması farklı teknikler ve yazılımlar ile web tasarım hizmetleri vermektedir, bazı firmalar kendi yazılımlarını, bazı firmalar da hazır şablon kullanarak web sitesi tasarımı yapmaktadır.
 


İş de tam burada, daha yolun başında Arama Motorlarının kırmızı çizgileri beliriyor, Web Tasarım Firması Bulmak kolay, ancak doğru olan Dijital Dünyadaki otoriter Arama Motorlarına uygun bir web site tasarımı yapan doğru firmayı bulmaktır. Peki Arama Motorlarının web siteleri için belirlemiş olduğu Standartlar nedir ? Hemen aklınıza Mobil Uyumlu Web Siteleri gelmesin çünkü sadece her mobil uyumlu web sitesi Arama Motorlarının ihtiyaçlarını karşılamamaktadır.  

 

 

 

HTML5 Standartları

 

Firmanız için yaptıracağınız kurumsal web sitesi ‘ nin kod yapısı dinamik ve HTML5 Standartların ’ da tüm tarayıcılar ile uyumlu olmalıdır bu kelimeler belki size uzak olabilir ancak yaptıracağınız web sitesinin ölü yatırım olmaması ve paranızın boşa gitmemesi için bazı ufak terimlere hakim olmanız gerekmektedir.

Web Siteniz kesinlikle bir yönetim paneline hakim olmalıdır, web sitenizi güncel tutabilmeniz için ve kolayca bilgi ve veri girişi yapabilmeniz adına yönetim paneli gerekmektedir. Arama Motorları web sitelerinin illa yönetim paneli olmasını şart koşmamıştır ancak, internet sitelerin sürekli güncel ve aktif olması gerektiğini bildirmektedir. Bu sebeple yaptıracağınız web sitesinin mutlaka bir yönetim paneli olmalıdır.

 

Web Sitelerinin Yönetim Paneli Avantajı

Yaptıracağınız web sitesinin yönetim panelinin olması size, kendi Firma bilgilerinizi, Ürünlerinizi, Video ve Duyurularınızı gibi bir çok seçeneği kimseye bağlı olmadan kendi kendinize ekleyebileceğiniz anlamına gelir ve sitenizi güncel tutmak tamamen artık sizin elinizde demektir.

 

 

Kod Yapısı & Optimizasyon

Kurumsal Firmaların genelde fikir sahibi olmadığı ve dikkat etmediği web sitelerin arka planında bulunan kod yapısı Arama Motorları tarafından çok önemlidir. Arka planda çalışan bu kod yapısı Arama Motorlarının bir Web Sitesinden istemiş olduğu özellikleri taşımalıdır, Arama Motorlarına uygun kod yapısı sayesinde Arama Motorlarında kolayca yükselebilir ve Seo Çalışmaları yapılabilir Web Tasarım Fiyatlarını etkileyen en büyük sebeplerden biride Arama Motorları ile yaptıracağınız Web Site Tasarımının yüzde yüz uyumlu olmasıdır. aksi düşünüldüğün de Arama Motorlarında ilerleyemez ve Seo Çalışmaları yapılamaz bu sebeple web sitenin tekrardan yapılması gerebilir.

 

 

Böyle bir durumla karşılaşmamak için doğru Web Tasarım Firması ile çalışmak ve Arama Motorları ile yüzde yüz uyumlu web site tasarımları yaptırmak gerekmektedir. Web Tasarım firması seçmenize yardımcı olacak bu makalemizi inceleyerek Web Tasarım Firmasın da bulunması gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Web Tasarım Firma Seçimi

 

 

Ek olarak yaptıracağınız Kurumsal Web Site Tasarımı için yukarıda bahsetmiş olduğumuz özellikler hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz makalemize bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz Seo Uyumlu Web Site Tasarımı Özellikleri.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Web sitelerinin olmazsa olmazı artık Mobil Uyumlu Web Siteleri, mobil uyumlu siteler artık neredeyse her web tasarım firması tarafından yapılmakta olduğundan bu konuya derinlemesine girmeyeceğiz fakat web sitesi tasarımı yaptıracak olanlar için, bu konuda diye bileceğimiz en önemli madde Arama Motorlarının  Mobil Uyumlu Web Sitelerin ‘ den kastı yaptıracağınız web sitelerin kullanıcı dostu Responsive olmasıdır, yani ister cep telefonundan ister tablet den ister tv ‘ den erkan boyutu, cihazların adı ve özelliği fark etmeksizin internet sitenizin bu cihaz ve ekranlara tam uyumlu olmasını istemesidir.

 

 

Fakat burada önemli olan sadece Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı değil yukarıda belirtmiş olduğumuz linklerde belirtilen özelliklerinde eksiksiz olarak web sitenizde bulunmasıdır.

 

 

 

Web Hosting

Hosting ( bir web sitesini internet ‘de yayınlanmak için kullanılan sunucu) Web Sitelerimizi barındırdığımız sunucu alt yapımız ile Arama Motorlarının  belirlemiş olduğu bazı standartlar mevcuttur. Örneğin Türkiye ‘ de hizmet veren bir firmaya ait sunucunun Türkiye de olmasını ister bunun birden çok haklı sebepleri vardır, Google nin firmanızın , yada web sitenizin hangi Ülke ‘de hizmet verdiği, ve kullanıcıların internet sitenizle olan etkileşimidir,

Ayrıca Web Hostinginize tanımlı ip adresinize SSL Güvenlik sertifikasının tanımlanmış, sunucununuz donanımı ve internet hızının iyi, gerekli spam ve diğer güvenlik önemlerinin alınmış, blockliste girmemiş temiz ip adresleri üzerinden yayın yapınızı istemektedir.

Burada sizlere Seo Uyumlu Web Hosting özelliklerinden kısaca bahsettik ancak Seo Uyumlu Web Hosting konusunda detaylı bilgi edinmek isterseniz Seo Uyumlu Web Hosting Özellikleri konulu makalemizden yararlanabilirsiniz. Seo Uyumlu Web Hosting Seçimi

 

 

Adı Soyadı

×