Web Tasarım Sitelerinin Fiyat Farkları

Haziran 01 2018

Web Tasarım Sitelerinin Fiyat Farkları

 

Web Site Fiyatları

 

 

Web Tasarım Siteleri Arasında Fiyat Farkı

 

İnternet de Web Tasarım Firması olarak arattırdığınız ‘ da yüzlerce hatta binlerce Web Tasarım Firması bulmanız mümkün, daha önceki Web Tasarım Firması Seçimi makalemiz ‘ de belirtilen şartları taşıyan üç beş tane firma buldunuz ve hepsinden ayrı ayrı fiyat teklifleri istediniz.

 

Verilen fiyat teklifleri arasında fiyat farklarının yüksek olduğunu gördünüz peki seçiminizi neye göre yapacaksınız, en uygun fiyatı veren web tasarım Firmasını mı seçeceksiniz ? yoksa en pahalı fiyatı veren Web Tasarım Firmasını mı seçeceksiniz ?

 

Gelelim bu sorunun cevabına Web Tasarım firmaları arasın da rekabet ‘den çok yazılım ve teknik farkı var peki nedir bu farklar ?.

 

İnternet ‘de 199 ₺ ‘ye de Web Tasarım yapan bir firma bulabilirsiniz 10.000 ₺ ye de web tasarım firması bulabilirsiniz aralarındaki farkı anlamak ve için web tasarım firmasına sormanız gereken bazı sorular var, bu soruları sorduktan sonra halen aradaki fiyat farkını çözemediyseniz, ozaman rekabet farkı vardır, ancak web tasarım firmaları arasındaki fark büyük ölçüde kullanılan yazılım ve tekniği ile alakalı olduğunu tekrar belirtmek isteriz.

 

Ucuz Web Tasarım Firması

 

 • Web Tasarım Firması

 

Daha önce sizinle aynı sektörde bulunan bir müşterisine Web Tasarım yapmış olabilir veya sizin yaptığınız işe ve aklınızdaki tasarıma muadil elinde web siteler olabilir, daha önceden yapılmış Kurumsal Web Site Tasarımlarını, sizin firmanıza göre uyarlayabileceğini düşünmüş ve çok fazla bir yazılım işçiliği olmayacağından bu sebeple Web Tasarım Maliyetlerini aşağıya çekerek size uygun fiyat teklifi vermiş olabilir.

 

Web Tasarım Firmasına sorulması gereken soru yapılacak Web Tasarımın daha önce bir yerde kullanılmamış ve kopya site olmayacağının garantisini vermesidir ve sözleşmeye bu maddeyi ekleterek size yapılmış olan bir Kurumsal Web Sitenin ‘ de kopyalanmasının önüne geçmiş olursunuz.

 

Ayrıca bir Kurumsal Seo ajansı ile çalışıyorsanız Web Tasarım Tamamlandık’ dan sonra internet sitenizi yayına almadan bir uzmana site kodlarını ve içeriğinin kopya olup olmadığının kontrolünü yaptırın.

 

 • Hazır Web Tasarım Teması

 

İlerleyen ve sürekli gelişen teknoloji herkese olduğu gibi Web Tasarım Firmalarına ‘ da yaradı bu gelişmeler neticesin ‘ de Web Tasarım Firmalarının ve Yazılımcıların işlerini kolaylaştıracak, daha kolay ve pratik bir şekilde Web Tasarımlar geliştirmesine yarayacak bazı yazılımsal alt yapılar ve genişletilebilir uygulamalar gün yüzüne çıktı.

 

Bu sebeple Web Tasarım Firmaları maliyetleri düşürmek ve iş gücünü minimuma indirmek adına bu uygulamaların alt yapılarını kullanarak Kurumsal Web Siteler yapmaya başladılar.

 

Wordpress, Opencart, Joomla , gibi yazılım uygulamalarına kolay entegre olabilen Web Arayüzleri “ Template “ sayesinde sıfırdan kod yazmak yerine sadece ön tasarım üzerin de değişiklikler yaparak , web tasarım sürecindeki en zor olan kısmı çözmüş oluyor ve hazır olan panel ile bağlantısını yaptığında Web Tasarım süreci tamamlanmış oluyor.

 

Ancak yapılan bu Web Tasarım uygulaması Google tarafından kopya site niteliği taşımıyor eğer içerikleri özgün değil se her web sitesin de olduğu gibi kopya site olarak bu konuda sitenizin ceza alması kaçınılmazdır.

 

Ancak bu tür uygulamaların avantajları olduğu kadar zararları da mevcut bu sebeple kurumsal firmalar bu yöntemi tercih etmezler ve bunun bir çok sebebi vardır bazı önemli başlıkları sıralayacak olursak.

 

Bu uygulamaları kullandığınız taktirde hem prestij olarak hem ‘de yazılımsal olarak bazı sorunlar meydana çıkabilir, seo ile uyum, acık kaynak kodları, yazılım güvenlik açıkları, ikinci parti uygulama gereksinimleri, kısaca sadece içerik anlamın da değil yazılım olarak ‘ da sürekli ilgilenilmesi , kontrol edilip güncellenmesi gereken bir Web Tasarım tekniğidir.

 

 • Optimizasyon Sorunları

 

Yeni bir Web Tasarımın maliyetlerini düşürecek en büyük özelliklerden biriside yapılan sitenin yazılımsal olarak eksiklerinin olması ve bu sebeple seo ile uyumsuz oluşudur.

 

Mobil Uyumlu Responsive olması, Html5 teknolojisine uygun oluşu, H1-H2, tağlarının yerleştirilmiş olması gibi bir çok etken var,  Seo Uyumlu Web Tasarım Özellikleri nasıl olmalıdır makalemize göz atarak, makalemiz de belirtilen maddeler yeni yaptıracağınız Kurumsal Web Tasarım ‘ da yer almıyorsa bu sebeple Web Tasarım Maliyetleri düşük olabilir.

 

Seo ile uyumlu olup olmadığını Web Tasarım Firmasına sorarak veya bir Kurumsal Seo Ajansı ile çalışıyorsanız ya yapılan demo siteyi inceleterek kontrol ettirebilirsiniz. Ayrıca belirtilen maddeleri de Web Tasarım Sözleşmenize Ek bir sayfa olarak ekletip kaşe imza yaptırabilirsiniz.

 

Pahalı Web Tasarım Firması

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi ucuz fiyatlar veren Web Tasarım Firmaları olduğu gibi çok yüksek fiyatlar veren Web Tasarım Firmaları ‘ da mevcut ne den ucuz olmasının sebeplini anlattık,  şimdi de  bir Web Tasarım Fiyatları 'nın neden yüksek olur cevaplarını paylaşalım.

 

Hazır uygulamalar ve kopya siteler bir kenara dursun yeni bir Web Site Tasarımı yaptırıyorsanız temelden kodlayıp, tasarım yapan bir firma ile kopya siteler ve hazır uygulamalar kullanan firmaların tabi ki de fiyatları aynı olmaz.

 

 • Tamamen size özel bir kodlama ile ve benzersiz tasarım yapılmasından dolayı iş gücünün artması sebebi ile maliyetler yüksek olması muhtemeldir. Sıfırdan kodlanarak yapılan Web Site tasarımları genel de seo ile tam uyumlu ve responsiv yani mobil uyumlu olur ve bu sebeple de maliyetleri arttıran sebeplerden biride budur.
 • W3C ile Google standartların ‘ da kodlama dili ile en güncel yazılım ve teknoloji kullanılabiliyor olması.
 • Geliştirilebilir ve esnek bir yapıya sahip olması, ileride doğabilecek taleplerinize kısa sürede uyum sağlaması maliyetleri yükselten sebeplerden bir tanesi.
 • Size özel bir yönetim paneli ile gelişmiş fonksiyonların ve pratik kullanım kolaylığı olması
 • Sizin istediğiniz bir yazılım dili kullanılabiliyor olması Asp veya php yazılım dili seçiminde özgür olmanız.
 • Benzersiz grafikleri ile tamamen özgün,  işinizi ve işletmenizi anlatan dinamik bir yapıya sahip olması.
 • İkinci ve üçüncü parti yazılımlara gerek duymadan sistematik çalışabiliyor olması.
 • Site içerisinde kullanılan yazılım dosyalarının kolay ve anlaşılır olması, Web Tasarım Firmasını değiştirdiğiniz ‘ de yeni firmanın zorlanmadan sitenize müdahale edebiliyor olması.
 • Güvenli ve pratik olarak taşınıp yeniden kurulmaya uygun oluşu.
 • Düşük dosya boyutları ve Karmaşık olmayan kod yapısı ile Google dostu oluşu

 

Kabaca ucuz fiyat veren Web Tasarım Firması ile Yüksek Fiyatlar veren Web Tasarım Firmaları arasında farkları anlatmaya çalıştık, ancak her düşük fiyat veya yüksek fiyat veren Web Tasarım firması ile işini çok kötü veya çok iyi yapıyor diye sınıflandıramayız. Siz işletme sahipleri olarak paranızın tam karşılığını almak ve en uygun fiyatlara kaliteli Kurumsal Web Sitesi istiyorsanız, yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler ve ilgili makale yardımı ile Web Tasarım Firmaları arasındaki fiyat ortalamasını yakalamanızdır.

Ayrıca Web Tasarım Firması Seçimi yaparken doğru olan firmayı bulmanıza yardımcı olacak makalemize ' de göz atmayı unutmayın.

 

Web Tasarım

 

 

Web Site Fiyat Araştırması

 

Name and Surname

×