Web Tasarım Firması Seçimi

Mayıs 30 2018

Web Tasarım Firması Seçimi

web tasarım firma secimi

 

 

Web Tasarım Firması Seçmenin Yolları ve Analizi

 

Merhaba öncelikle bu konu üzerine Arama Motorların da bir çok makale ve açıklama bulabileceğiniz gibi biz de bu duruma farklı bir bakış açısı getirerek bir Web Tasarım Firmasını nasıl seçebileceğiniz konusunda bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 

Klasiktir önce web tasarım firmasını bulmak için herkesin yaptığı gibi Arama Motorlarına sorar ilk sıralarda çıkan Web Sitesi Tasarımı firmaları arasında geçişler yaparız. Web tasarım firmalarının internet sitelerini ziyaret ederken daha kafamızda Web Tasarım Firmasının internet sitesinin kalitesini ölçer sonra adres bilgilerine girer işletmenize ne kadar uzakta olduğunu kontrol eder ve sonrasında referanslarına bakar Web Tasarım Firmasına telefon ve mail yolu ile ulaşır fiyat tekliflerini isteriz ve en uygun fiyatı veren firma ile anlaşır ve süreci başlatırız.

 

Buraya kadar rutin olarak herkesin yaptığı bir Web Tasarım Firması bulma yönteminden bahsettik ancak biraz bakış açımızı değiştirdiğimiz de aslında Web Tasarım Firması seçerken neri gözden kaçırdığınızı ve ileride doğabilecek sorunların nasıl önüne geçebileceğinizi anlayacaksınız.

Son olarak Web Tasarım Firması seçmeden önce yaptıracağınız Web Site Tasarımı hakkında biraz bilgi edinmeli ve Başta Google olmak üzere Arama Motorlarının bir web sitesinden istemiş olduğu özellikler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 

Bknz: Yeni Web Tasarım
Bknz: Web Tasarım Süreci
Bknz: Seo Uyumlu Web Tasarım Özellikleri
Bknz: Web Tasarım ve Mobil Seo

 

Referans İmzası

Bir Web Tasarım Firmasının internet sitesine girdiniz ve referanslarına bakıyorsunuz, ünlü isimler büyük markalar ile çalışmış gerçekten bu firma aradığımız Kurumsal Web Tasarım Firması olarak düşünüyorsunuz. Ancak görünürde öyle olmayabilir Web Tasarım firmasının referanslarında bulunan bitirmiş olduğu projelerin web sitelerine girerek sayfanın en altına inin ve Web Tasarım Firmasının logosunun veya isminin olup olmadığını kontrol edin. İmzası bulunmayan web sitelerinin doğruluğunu, firmaları arayarak check edebilirsiniz.

 

Referans Web Sitelerin Tasarımı

Web Tasarım Firması tarafından yapılmış sitelerin tasarımlarını incelemeniz gerekmektedir daha önce yapılmış olan Web Site Tasarımlarının bir birine olan benzerliğini ve Kurumsallığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

Referans Web Sitelerin Seo Uyumu

Web Tasarım Firması tarafından yapılmış olan web sitelerin bir SEO analizini çıkartmalısınız veya bir seo firması ile çalışıyorsanız birkaç adet internet adresinin analizini isteyin, Web Tasarım Firmasının Arama Motorlarının desteklediği ve talep ettiği Seo Uyumlu Web Tasarım ‘lar yapıp yapmadığını kontrol edin,

 

Real Firma Bilgileri

Web  tasarım firmasına internet sitesinin adında görüldüğü gibi firma bilgilerinin doğrulunu ölçmek için fatura örneği veya firma vergi levhasını isteyin arada komisyoncu bir kuruluş olup olmadığını kontrol edin.

 

Firma Ziyareti

Mümkünse Web Tasarım Firmasını bir iki defa ziyaret ederek çalışma ofisini ve yerini kendi gözleriniz ile görün, bir firma açmak vergiye tabi olmak kolay ancak firmasına yapmış olduğu yatırımı ve firmanın sürekliliğini kendiniz analiz edin.

 

Site Yazılım Dili

Yaptıacağınız Web Sitenin yazılım dili Php mi Asp mi olduğuna karar verin mümkünse bu konu hakkında çalıştığınız bir Kurumsal Seo Ajansı varsa bilgi alın ve ilgili Web Tasarım firmasına hangi dili seçtiğiniz konusunda bilgi verin.

 

Web Tasarım Sözleşmesi

Web Tasarım Firması ile aranızda mutlaka bir resmi evrak olmalı ve iki tarafında hakları korunacak şekilde ilgili maddeler belirtilerek imza altına alınmalı, ve mutlaka firma kaşesi vurulup imzalanmalı, sözleşme altına da bir adet firmaların imza sirküleri eklenmeli.

 

Web Hosting ve Alan Adı Yönetimi

Mümkün olduğunca Alan Adı ve Web Hosting yönetimini Web Tasarım Firmasına bırakmayın eğer Alan Adı ve Web Hostinginizi yönetecek bir personeliniz yoksa veya bu bilgiye sahip değilseniz Alan Adı ve Web Hostingle ilgili Web Tasarım Sözleşmesine ileride mağdur olmamanız için bu  Maddeleri Ekletin.

 

Web Sitesi Optimizasyonu

Bir Kurumsal Seo Ajansı ile çalışmıyorsanız veya bir içerik editörünüz yoksa web sitenizin site içi optimizasyonları Web Tasarım Firmasından belirtilen desteği verip vermediklerini sorun ve sözleşmeye ekletin, aksi halde siteyi teslim ettiklerin de içerik girişi için ekstra bir ücret talep edebilirler.

 

Eğitim

Web Tasarım firmasından Yönetim paneli kullanımı , içerik girişleri, ve diğer veri girişleri hakkında eğitim verip vermediklerini sorun ve sözleşmeye madde olarak ekletin.

 

Bir Web Tasarım Firması seçerken yukarıda belirtilen maddeleri dikkate alarak analiz yapmanız daha sağlıklı olacağından ayrıca ileri de doğabilecek her hangi bir sorunu da ön görmüş olur yapacağınız yatırımın da tam karşılığını almış olursunuz.

 

web tasarım firmaları

 

 

Adı Soyadı

×