Web Siteniz İçin Seo Çalışması

Mayıs 25 2018

Web Siteniz İçin Seo Çalışması

Kurumsal Seo

 

Web Siteniz İçin Seo Çalışması

 

Öncelikle belirtmek isterim ki sizlerle paylaşacağımız bu bilgiler ister eski web siteniz de ister yeni yaptıracağınız web tasarım ‘ da mutlaka yapılması gereken kolay seo düzenlemelerdir bu sebeple web sitenizin yapısı bu düzene uygun olmalıdır.

 

Seo Uyumlu Web Sitesi hazırlamak keyifli olduğu kadar ‘da biraz zahmetli ve bilgi gerektiren bir çalışma olduğun ‘ dan ister Kurumsal Seo Çalışması ister Bölgesel Seo Çalışması yapın amacınız web sitenizi arama motorların ‘ yukarıya taşımaksa tüm Seo Teknikleri ve Yöntemleri ‘ nin temelinde bu düzenlemeler vardır. Şimdi sayfa içi Seo Optimizasyonu için gerekli bilgileri her zamanki gibi maddeler halinde sıralıyoruz.

 

  1. Konu Başlığı : web sitenize ekleyeceğiniz makale ve yazılar ile uyumlu başlıklar belirlemelisiniz, belirleyeceğiniz başlık hem verdiğiniz hizmeti anlatmalı hem de başlık altına ekleyeceğiniz makale ile uyumlu olmalıdır, Oluşturacağınız konu başlığının kısa ve anlamlı olmasına ve içerisin de anahtar kelimenin geçmesine dikkat etmelisiniz.

 

  1. Anahtar Kelime: Belirleyeceğiniz anahtar kelimelerin konu başlığınız ‘da ve ekleyeceğiniz makale içerisinde kullanışmış olmalı ve beş adet anahtar kelimeyi geçmemelidir. Eğer bir konuda çok fazla sayıda anahtar kelime kullanacak olursanız Google tarafından cezalandırılma şansınız çok yüksektir.

 

  1. Site Açıklaması: Site açıklaması Description bir konunun en önemli kısmıdır, Masa üstü bilgisayarlarda 160 karakter olup Mobil de 130 karakter olarak kullanılmaktadır, standart olarak 130 karakteri geçmemelidir bu sebeple site açıklaması konu başlığınız ve anahtar kelimeleriniz ile uyumlu olmalıdır.

 

  1. H1 Etiket : Site içerisinde ve konu başlıkların ‘da kesinlikle kullanılması gerekmektedir, yeni bir Web Tasarım yaptırıyorsanız mutlaka Web Tasarım Firmasına bildirilmesi gereken bir özelliktir, eğer yayında olan kullandığınız bir siteye eklemek istiyorsanız H1 Etiket nasıl eklenir adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

  1. Seo Uyumlu Makale: web siteniz de kullanılmak üzere en az 150 karakterli makaleler yazmalısınız ve makalelerin içerisinde konu başlığın da , site açıklamasında ve anahtar kelimeleriniz de kullandığınız kelimeleri eklemelisiniz.

 

  1. Sayfa Bağlantıları: Web Siteniz ‘de bulunan tüm makaleler bir birleri ile bağlantılı olmalı yazdığınız her makaleden bir önceki yazdığınız makaleye link verip bir birleri ile bağlamalısınız.

 

  1. Resim Etiketi: Web Siteniz ‘ de veya konu içerisinde fark etmez nerede resim kullanıyorsanız mutlaka resim alt bilgi etiketi olmalıdır. Ekleyeceğiniz görselin ne ile alakalı olduğunu belirtilen bir alt isim etiketi tanımlamalısınız.

 

Resime Alt Etiket Ekleme

 

Yukarıda belirttiğimiz gibi ister amatör ister profesyonel hangi tekniği kullanırsa kullansın her web tasarım firması veya  kurumsal seo firması 'nın yolu mutlaka bu temel düzenlemeleri yapmaktan geçer, sizde  eğer site içi seo ve site dışı seo düzenlemeleri  yapmadıysanız daha fazla geç kalmadan arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız düzenlemeleri yapmaya başlayabilir veya firmamızdan seo hizmeti alabilirsiniz.

 

 

Adı Soyadı

×