Web Siteniz Google de Kaybolmasın

Mayıs 24 2018

Web Siteniz Google de Kaybolmasın

           Seo Uyumlu Makale

 

           Yeni bir web tasarıma gerek kalmadan web Sitenizi Google ‘ yükseltmenin ücretli ve ücretsiz bir çok seçeneği mevcut, ancak genelde ücretsiz olan seçenek uzun vadede ve istikrarla yapılması ve ilerlemesi gereken teknikler ile oluşurken, ücretli uygulama ve yöntemler ile çok daha kısa sürede ve çok fazla zahmet gerektirmeden zirveye çıkabiliyorsunuz.

 

Peki altta kalanın canımı ? çıksın küçük işletme sahipleri ve bireysel kullanıcıların önüne açacak, pratik, hızlı ve çok düşük maliyetler ile Google de sıralamanızı yükselte bileceğinizi biliyormusunuz ? İşte bunun hem ucuz hem de pratik yolu ile Google tozlu rafların dan web sitenizi indirmenin zamanı geldi.

 

  1. İşe web sitenizi seo uyumlu bir web sitesine dönüştürmekle başlayacağız kollarımızı sıvayarak önce web sitemiz ‘ deki makale ve tüm yazı içeriklerini silerek başlayacağız, hakkımız’ da ürün tanıtımları, firma tanıtımları, verdiğiniz hizmeti anlatan ne kadar makale ve yazı varsa sileceğiz.

    web siteniz’ den sildiğiniz tüm makale ve yazıların yerine seo uyumlu makaleler ekleyeceğiz, bu konuda önerimiz bionluk , sadeceon gibi sitelerde bulunan freelance Metin editörlerinden çok düşük maliyetler ile destek almanızdır. Sizin belirteceğiniz anahtar kelimeler ile web siteniz ‘de bulunan her kategori için makale yazdırabilirsiniz. Ayrıca seo uyumlu web tasarım özellikleri makalemiz ‘ de web sitenizi nasıl optimize edebileceğinizi derinlemesine inceleyebilirsiniz.

 

  1. Google Serach Consol ‘ a kayıt olmalısınız, search consol yani webmaster tools web sitenizin Google botları aracılığı ile arama motorlarında ‘ki güncellemelerini yapmaktadır. Yani Google botları  sitenize yeni eklediğiniz seo uyumlu makalelerinizin yenilendiğini görecek ve Google ‘ de artık yeni ve taze içerikler ile yer almanızı sağlayacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken web sitenizin anahtar kelimeleri ile yazdırmış olduğunuz seo uyumlu makaleler arasında geçen anahtar kelimeler aynı olmalıdır.

 

Kısaca sitenizde yaptığınız her değişiklik eklediğiniz her yazı ve görsel resimden sonra webmaster tools aracılığı ile Google ‘ den sitenizdeki bilgileri güncellemesini isteyebilirsiniz.

Google Serach Consol Yani Webmaster Tools Kullanımını detaylı olarak bu makalemizde bulabilirsiniz.

seo

  1. Sosyal Medya Etiketleri yani hashtag ‘ leri kullanmalsınız, internet sitenize eklediğiniz her bilgi ve duyuruyu sosyal medya aracılığı ile paylaşmalısınız, web sitenizin bir bloğu olmaya bilir veya web sitenize bu gün herhangi bir içerik eklememiş olabilirsiniz, sosyal medya da sitenizin linkini ekleyerek önemli gün ve haftaları ve bayram kutlamalarınızı paylaşabilirsiniz.

 

Örnek vermek gerekirse bir pastahaneniz var facebook ‘ da paylaşım yapacaksınız ama bu gün sitenize yeni bir ürün yada bilgi girişi yapmadınız ozaman şöyle yapacaksınız “ Kurban Bayramınızı Kutluyorum www.kurumsaldata.com #pastahane #pasta #kurabiye #sekerpare #istanbul gibi ne kadar çok etiket eklerseniz paylaşımlarınızı okadar çok kişi görür ve etkileşimde bulunma oranı daha yüksek olur.

 

Unutmayın ki sosyal medya paylaşımları web sitenizin Google deki sıralamasına etki eden en büyük unsurlardan bir tanesidir bu sebeple sadece web sitenizi güncel tutmanız yetmez elinizde sosyal medyanın gücü varken ne den sitenizdeki bilgi ve ürünlerinizi sosyal medya paylaşmaysanız.
 

Adı Soyadı

×