Seo ve Paravan Site

Ağustos 29 2018

Seo ve Paravan Site

 

SEO VE PARAVAN SİTE LİNK İNŞASI

 

Her geçen gün değişen Arama Motoru algoritmaları, Bireysel ve Kurumsal işletme sahipleri ve kullanıcıların Arama Motorlarındaki sıralamaları için girmiş oldukları bu kıyasıya yarışta, liderlik koltuğuna oturmak için legal ve illegal yöntemler ile SEO çalışmaları yaptırmaları ve her gün değişen Arama Motoru Serp sıralamalarını sabitlemek uğruna kullanılan onlarca farklı yöntemler ile rakiplerini bertaraf etme çalışmaları yapılmaktadır.

 

Site içi ve Site Dışı yapılan Seo Optimizasyonları, Dofollow ve NoFollow backlink çalışmaları ve Web Site Performans çalışmaları gibi Arama Motoru ve kullanıcı dostu internet siteleri için en iyi Seo Optimizasyonları adına çaba gösterilmektedir. (Bakınız: Site İçi Seo ve Site Dışı Seo )

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi site içi ve site dışı yani On-Page ve Off-Page çalışmaları arasından bu gün sizlere site dışı Off-Page Seo Yöntemlerinden biri olan Paravan Web Sitesi nedir ? ve Paravan Sitelerin Link İnşası ve düzeninden bahsedeceğiz.

 

Paravan Siteler Ne İşe Yarar ?

Paravan siteler genellikle bloğlardan ve tek sayfalı mikro sitelerden oluşmaktadır sıradan kullanıcılar için standart bir web sitesi mantığı ile kullanılmakta olup Seo Uzmanları veya Seo Çalışmaları ilgilenenlerin asıl internet sitelerini Arama Motorların da yükseltmek için kullanılan, ana siteyi desteklemek amacı ile kullanılan web sitelerdir.

 

Genelde otoriter sahibi milyonlarca kullanıcısı olan yüksek trafik sağlayan web siteler tercih edilmektedir. Kullanıcıları için ücretsiz olarak alt domain altında blog ve tek sayfalı mikro siteler açmasına izin veren yapılardır.

 

Yüksek Domain ve Trust Scorları sayesinde Arama Motorlarında kısa zamanda etki gösteren ve içeriğindeki link çıkışları ile referans  gösterilen web sitesini de arama motorlarında otoriter sahibi yapmakta olup bu sebeple site dışı Seo Çalışmalarında paravan ve mikro siteler büyük rol oynamaktadır.

 

 

 

Seo İçin Paravan Site Süreci

Seo çalışmaları için açılmış olan paravan sitelerin de bir Arama Motoru Serp Süreci ve Trus Score yani Güven süreci vardır, Dijital Dünyada Seo ile uğraşan bir çok kullanıcı paravan siteler hakkında farklı yorum ve tespitlerde bulunmaktadır bu sebeple seo işine yeni girmiş veya bu konularda bilgi sahibi olmak isteyen insanların yanlış yönlendirilmesi sebep olmaktadır.

 

Paravan Siteden Ana Siteye Ne Zaman Link Vermeliyiz ?

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi kullanıcıların yanlış yönlendirilmesin doğan bu sorunun cevabı aslında çok basit fakat Paravan sitelerden ana siteye link çıkışı yapmak biraz görecelidir bazen aynı gün bazen de üç yada  altı ay sonra gibi değişebilir bu süreç tahminlerle yürümemektedir kesin sonuçlar ve tespitler yapılarak link çıkışı yapılmaktadır.

 

 

Burada bakılması gereken link çıkışlarından önce kullanılan anahtar kelimelerin hacim ve zorluk oranlarıdır ayrıca paravan sitenizin arama motorlarındaki konumudur, Zorluk oranı ve arama hacmi düşük bir kelimede, paravan siteniz hemen sıralamaya girebilir ancak tam tersi durumda,  arama motorları sıralamalarına çok gerilerden giriş yapacak ve sürekli içerik girerek paravan siteyi daha iyi konumlara taşımanız gerekecek bu süre zarfında bir de ana siteye link çıkışı yaparsanız arama motorlarında ilerlemeniz daha da zor bir hal alacaktır. ( Bakınız Doğru ve Basit Anahtar Kelime Seçimi )

 

 

Ancak zorluk oranı ve arama hacmi düşük anahtar kelimelerden oluşmuş bir paravan siteniz varsa öncelikle özgün içerik ve site içi Seo çalışmalarını tamamlamış olmanız gerekmektedir akabinde paravan sitenizin arama motorlarında ki serp durumuna yani konumu kontrol edilmelidir içeriklerin tamamı indexlenmiş ve belirtmiş olduğunuz anahtar kelimelerinde ilk ona girmiş olmanız gerekmektedir. Zaten ilk ona girmek için de yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi zorluk oranı ve arama hacmi düşük anahtar kelimeler kullanmanız gerekmektedir.

 

 

 

 

Paravan Sitede iç Link İnşası

 

Yukarıda örnekte olduğu gibi belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenin zorluk oranına göre link inşası yapılmalıdır zorluk oranı düşük bir paravan sitede link inşası çapa anahtar kelimeler kullanarak yapabilirsiniz ancak site içi inşası karşılıklı olmalıdır.

 

 

 

 

Birden Fazla Paravan Site Yönetme

Yukarıda belirtmiş olduğumuz açıklama ve görsel de bulunan site içi link inşasına istinaden birden fazla paravan siteler aracılığı ile ana site de desteklenebilir genelde bu yöntem daha zor anahtar kelimeler için kullanılmakta olup link inşası site içi linklemeye benzer aralarındaki tek fark makaleler arası linkleme gibi ek olarak diğer paravan sitelerdeki makalelere link vermektir.

 

 

Name and Surname

×