Seo Uyumlu Web Hosting Seçimi

Mayıs 27 2018

Seo Uyumlu Web Hosting Seçimi

 

web hosting paketi,

 

Seo Uyumlu Web Hosting

 

Öncelikle Hostingin ne olduğunu bildiğinizi düşünerek bilgi paylaşımı yapıldığını bilmenizi isterim bilmeyen arkadaşlar için Web hosting  konulu makalemizi okuyabilirler.

 

Peki Seo Uyumlu Web Hosting Nedir ?  Seo Uyumlu Web Tasarımlar , Seo Teknikleri vs gibi herşeyi duyduk da, peki seo uyumlu web hosting nedir ? bunu duymadık diyorsanız eğer, bu makalemizi okuduktan sonra web sitenizi barındırmış olduğunuz hostingi ve doğru Hosting Firmasını seçmenin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Seo uyumlu Web Hosting Arama Motorları standartların ‘ da olmalı peki Arama Motorlarının web hosting konusunda bizden beklentileri nedir?

 

Öncelikle Türkiye ‘ de hizmet veriyorsanız hosting sunucunuz ‘ da Türkiye Lokasyonu olmalı bu bilgi Hosting Firması seçerken bize doğru firmayı seçmemize yardımcı olacak en büyük etkendir.

Hosting Lokasyonu

 

Türkiye ‘ de hizmet veren bir firmanın dolayısı ile müşterileri ‘de Türkiye de oluyor ve tüm trafiği Türkiye ‘ deki kullanıcıları sağlıyor, Eğer sunucunuz Amerika ‘da ise Türkiye ile Amerika arasında bir veri trafiği  oluşuyor  ve sunucunuzun Türkiye de ki isteklere sevap vermesi biraz zaman alıyor, bu sebeple Google internet sitelerinizin hızını ve kullanıcıların siteniz ‘ de kalma sürelerini dikkate aldığını düşünürsek geç yüklenen sayfalar veya isteklere geç cevap veren siteler sebebi ile kullanıcıların sitenizi terk etme süresi artacak ve Google ‘ deki sıralamanızı etkileyecektir. Bu sebeple Web Hosting Hizmetleri sunan firmadar da mutlaka aşadağı belirtilen özellikleri aramalısınız.

 

 • SSL  Sertifikası (Hosting Firmanızdan Hosting Almadan Önce Sorunuz size Ekstra Bir Maliyet Çıkartabilirler )
 • Mail SPF Kaydı ( Microsoft ‘un spam mailleri engellemek için başlatmış olduğu bir hizmettir. Sunucunuzun gerçek bir sunucu olduğunu doğrulamak için kullanılır.
 • DKIM Kaydı ( Gönderilen eposta ‘nın gerçek bir kişi tarafından gönderilip gönderilmediğini doğrulamaya yarar )

 

Not: SPF ve DKIM bir hosting özelliği değildir buradaki amaç bu kayıtların oluşturulmasına Web hosting firmasının izin verip vermediği veya sunucunuz da kurulu olup olmadığı’dır  burada bahsedilen güvenlik spam mailler sebebi ile ip adresiniz veya alan adınızın block liste girmesini engellemektir.

 

 • Litespeed yüksek performan ve ölçeklenebilir özellikler sunan bir web server teknolojidir apache server yerine kurularak daha yüksek performans ve daha hızlı açılan web siteleri elde etmek amacı ile kullanılır.
 • GZİP Desteği  web Hosting paketinizin gzip sıkıştırmayı desteklemesi gerekmektedir. ( Web Sitenize Giriş Yapan Kullanıcılara Web Sitenizdeki Dosyaları Sıkıştırarak İletmesidir, Genel de Yazılım İle Eklenir Ancak Sunucunuzun da Gzip Dosya Ve Resim Sıkıştama teknolojisini desteklemesi gerekmektedir.  Gzip ile sıkıştıran Web Siteler daha yüksek Performans gösterir.
 • Block List Hostinginizin ip adresinizi mxtoolbox aracılığı ile kontrol ederek block liste olup olmadığını kontrol edin eğer Block Liste girmiş bir ip üzerinden sitenizi yayına almayın Hosting Firmanıza durumunuzu anlatan bir mail atarak ip adresinizin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.
 • Ayrıca Web Hosting Paketinizin Dns ve diğer bilgilerini intodns  adresinden kontrol edebilir Hostinginiz de oluşan hataları ilgili Hosting Firmasına bildirebilirsiniz.
 • Web Sitenizi ve Sunucunuzun  Cpu yoracak performansını düşürecek kullanmadığınız üçüncü parti yazılımlarını Web Hostinginiz den kaldırın
 • SSL ve WWW Yönlendirmelerinin yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
 • Anti Spam ve Anti Virüs koruması olmalıdır.
 • Oto Yedekleme Aktif olmalı aksi halde tüm siteniz ve bu güne kadar yapmış olduğunuz seo çalışmalarınız çöpe gidebilir.
 • Tarayıcı Önbellekleme, Önbellek Doğrula ve E-Tag yapılandırması olmalı.Bknz: Tarayıcı Ön Bellekleme
 • Whm, Cpanel, Plesk gibi yönetim panellerine erişim Türkiye dışı bağlantılar için engellenmeli
 • Sunucuda Php5 , Php6 ve Php7 versiyonları kurulu olmalı
 • Sunucuda Kullanılmayan EasyApache modülleri pasif olmalı
 • Resim, Js, Css gibi dosyalar subdomain den çekilmeli bu sebeple hostinginizde subdomain yetkiniz olmalı
 • Özellikle ürün satışı ve tanıtımı faaliyetlerinde bulunan internet siteleri için CDN alt yapı seçenekleri mevcut olmalı.
 • Ürün satışı, Tanıtımı veya Marka değeri yüksek bir siteniz varsa aylık ziyaretçi ortalamanızın üzerinde Bandwidth genişliğiniz olmalıdır.

 

Yukarıda belirtilen özellikler Seo Uyumlu Her Web Hosting Sunucusunda olması gereken özelliklerdir ancak Web Tasarım Firmanızdan Web Hosting Hizmeti almıyorsanız veya Web Tasarım Firmanızın Seo Uyumlu Web Hosting alt yapısı yoksa, yaptırmış olduğunuz Web Site Tasarımına göre Web Hosting almalısınız bura da altını çizmek istediğimiz nokta Web Sitenizin kaplayacağı disk alanı, kullanacağı ram ve cpu kapasitesi gibi özellikleri de göz önünde bulundurmanızdır.

 

Örnek vermek gerekirse bir ikinci el arac siteniz mevcut ve her gün yeni araçları web sitenize yüklüyorsunuz, bu sebeple her yüklediğiniz resim ve dosyalar sebebi ile kullanmış olduğunuz disk kapasitesi dolmaktadır, Google Adwords reklamları veriyorsunuz veya tanınmış bir markaya ait web siteniz var ziyaretçilerinizin oluşturduğu yüksek trafik sebebi ile Bandwidth limitiniz dolabilir ve siteniz kapanabilir. Yukarda belirtilen özelliklere ek olarak Web Hosting sunucunuza ait kullanacağınız donanım kapasitesini de göz önünde bulundurmalısınız aksi taktirde sürekli faturanıza yansıtılan web hosting fiyatları veya donanım ve kapasite yetersizliğinden kapanmış bir web sitesi ile karşılaşabilirsiniz.

 

Farklı Seo teknikleri ve Kurumsal Seo çalışmaları kadar internet siteniz için satın alacağınız Seo hosting sunucuları da bi okadar önemlidir,
Unutmayın ki bu Temeli Olmayan Bina Yapmaya Benzer Sağlam Alt Yapı Sorunsuz Bir Gelecek Vaad Eder.

Kurumsal Web Sitesi Taasarımı ve Seo Uyumlu Web Hosting süreçleri tamamlandıktan sonra sıra geldi Arama Motoru Optimizasyonlarına öncelikle Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo ) nedir bilmiyorsanız bilgi almak için Bknz: Seo ayrıca kendi kendinize kolayca site içi ve site dışı seo çalışmalarına hemen başlamak istiyorsanız Bknz: Seo Yol Haritası

 

web hosting Optimizasyonu

 

Adı Soyadı

×