Seo Tipleri

Temmuz 26 2018

Seo Tipleri

 

 

Seo Tipleri

Seo kelimesi genel bir kavram olup,  Seo denildiğin de bir web sitesini arama motorların ‘ da üst sıralara çıkartmaya yarayan bir yöntem olarak bilinir. Ancak Seo Uzmanları tarafından durum bu kadar basit ve kolay değildir.

 

Seo çalışmaları yapılacak Web Siteler incelenir, analizleri yapılır daha sonra uygulanacak olan Seo Yöntemleri belirlenir ve ilk adımlar atılır. Seo çalışmalarına başlamadan önce hangi yöntemi izleyeceğinizi ve nereden başlayacağınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple aşağıda belirtilmiş olan Seo Tiplerine göz atarak Seo projelerinize yön verebilirsiniz.

 

Seo Tipleri Nedir ?

Seo kelimesinin biraz daha içine girdiğimiz ‘ de Seo ‘nun dört farklı tipi karşımıza çıkıyor Seo Tipleri bir siteye nasıl Seo Çalışması uygulayacağınızı ve nereden başlayacağınızı belirlemeniz için sizlere yol haritası olurken Seo Projelerinizi ‘ de kolayca isimlendirmenize olanak sağlayacaktır.

 

 

Bölgesel Seo

Firmanın bulunduğu il ve ilçeleri kapsayan, yahut ürünlerin satılacağı belirli bölgeler içerisinde hizmet veya ürün satışı yapan firmaların ihtiyaç duyduğu bir seo yöntemidir. Genelde küçük ve orta ölçekli işletmelerin veya Bölge ve İl Sınırları içerisinde hizmet vermek isteyen İşletmeler veya Bireysel kullanıcılar için uygulanmaktadır.

 

 

Kurumsal Seo

İşletme sahiplerinin genelde rakipleri ile girdiği yarıştan zaferle çıkması için başvurulan bir seo yöntemidir. Bu yöntem ile Marka Bilinirliği , Sektör ‘de Yükselme veya Özel olarak tasarlanmış yada üretilmiş ürünlerin tanıtımı amaçlı kullanılan kapsamlı bir Arama Motoru Optimizasyon Yöntemidir.

 

 

Kitle Seo

Belki ‘ de adını nadir duyduğunuz yöntemlerden birisidir ancak adından ‘ da anlaşılacağı gibi bir kitleyi hedef alan seo çalışmasıdır. Kitle Seo uygulama yöntemleri ile ne kadar Bölgesel Seo veya SEM “ Search Engine Marketing “ Arama Motoru Pazarlaması modeline yakın olsa da araların farklılıklar vardır. Kısaca Yaş, Cinsiyet, Hobi, Bölge, Meslek, Hizmet veya bir Ürünü hedef almaktadır. SEM ile bir ürünü pazarlamak için kitle hedef alınırken, Kitle Seo ile bir ürün hedef alınır,  örnek vermek gerekirse Altını hedef alarak kullanıcılara daha uygun fiyatlara Pırlanta önerebilir.

 

 

Basit Seo

Seo yöntemlerinin sonuncusu olan bu Seo Çalışması genelde başlangıç seviyesindeki Seocular tarafından kullanılmakta olup On-Page ve Off-Page çalışmalarının ikisini de kapsar ancak Profesyonel Seo Çalışmaları ile arasındaki farklar, bu yöntemin bilgi ve tecrübeye çok fazla gerek olmadan, ufak çaptaki çalışmaları kapsaması ve aynı zaman da seo çalışmalarının temeline dokunan bu yöntem Arama Motorları tarafından ‘da en çok spam filtreye giren bir yöntemdir.

 

 

Yukarıda bahsi geçen Seo Tipleri hakkında bloğumuz da detayları açıklamaları bulabilirsiniz ancak henüz seo çalışmasına başlamadıysanız veya başlamış olduğunuz bir Seo projesi varsa mutlaka Web Tasarım ve Seo Yol Haritası konulu makalemizi okumalısınız.

 

Eğer Web Tasarımı yeni bitmiş bir projenin veya daha önce hiç Seo Çalışması yapılmamış bir sitenin altına imzanızı atacaksanız yukarıda belirtmiş olduğumuz dört ana başlık altında ilerlemeniz çok daha faydalı olacaktır. Ancak daha önce Seo çalışması yapılmış bir siteye Seo yapacaksınız mutlaka daha önce uygulanan Seo Tekniğini bilmeniz veya Seo Analizini yapmanız gerekmektedir.

 

Yapacağınız Analizler doğrultusun ‘ da Zararlı Backlinkleri teşhis edebilir veya yanlış uygulanmış On-Page veya Off-Page çalışmalarını düzeltebilirsiniz Zararlı Backlink Analizi ve Backlink Silme hakkındaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

Adı Soyadı

×