Seo için Web Sitenize Heading Ekleme

Mayıs 26 2018

Seo için Web Sitenize Heading Ekleme

 

web site optimizasyonu

 

Web Sitenize Heading H Etiketi Ekleme

 

Yeni yaptıracağınız Seo Uyumlu Web Tasarımların ve yayın da olan eski sitelerinizi seo uyumlu hale getirmek için yapılan optimizasyonların başında gelen Heading etiketleri Google arama motoruna etkisi çok büyük.

 

Eğer internet siteleriniz için bir seo çalışması yapıyorsanız veya Web Tasarım Firmasına yeni bir Web Site Tasarımı yaptırıyorsanız mutlaka siteniz ‘ de Heading Etiketlerini kullanılması gerektiğini bilmelisiniz.Web Siteniz ‘ de Heading etiketi yoksa nasıl eklemeniz gerektiğini ve nerelerde kullanılması gerektiği hakkında sizlere ip uçları vereceğiz.

 

Heading Etiketlerini kısaca H1, H2, H3, H4 ,H5, H6 olarak adlandırabiliriz.

 

Sitenize ekleyeceğiniz Heading etiketleri sıralı bir düzen içerisinde olması gerektiğini unutmayın,  örnek vermek gerekirse sitenize ekleyeceğiniz Heading etiketlerini yukarıdan aşağıya sıralanacak şekilde yerleştirebilir ve birbirini takip edecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Heading Etiketlerini yerleştirirken H1, den H3 e veya H4 den H6 etiketine geçmeyiniz.

 

H1 Etikerlerini sayfa içerisinde bulunan yazı ve makaleler ‘ de kullanmayınız H1 etiketleri başlıklara yerleştirebilir ve her sayfada H1 Etiketleri değişmelidir. H1 Etiketleri sitenizde bulunan içerik ve makalelere uzak yerleştirilmemelidir, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi siteniz de bulunan yazı ve makalelere en yakın yer konu başlıklarıdır, Heading Etiketlerin de bulunan başlıkları anahtar kelimelerinizden seçmeniz seo için çok önemlidir.

 

Örnek Heading  Etiketi : <h1>SEO gibi link içerisinde kullanabilir veya, <h1>Web Tasarım  başlıkları içinde kullanabilirsiniz.

 

Heading ekleme

Heading etiketleri ile vurguladığınız başlıklar seo çalışmaları ve web site optimizasyonu için çok önemlidir, Heading etiketleri ile ekleyeceğiniz her anahtar kelime bir çapa niteliğin de olup Google Heading etiketlerin de bulunan başlıkları referans alır.

 

 

Heading Etiketlerini web sitenize eklemek için site dosyalarınız içerisinde yer alan index, index.php gibi sayfaları Dreamweaver, Not Defteri veya Notepad ++ gibi yazılımlar aracılığı ile düzenleyip ilgili Heading etiketlerini sayfanıza ekleyebilir, aynı işlemleri diğer sayfalar içinde yapabilirsiniz.

 

Site Yükseltme

 

Adı Soyadı

×