Mobil ve Seo Uyumlu Web Site Tasarımı Nedir

Haziran 07 2018

Mobil ve Seo Uyumlu Web Site Tasarımı Nedir

 

 

 

Mobil ve Seo Uyumlu Web Tasarım Nedir ?

 

 

Günümüz teknolojisinde dünya nüfusunun yüzde 62.7 ‘ si aktif olarak bir cep telefonuna sahip olması ve Statista verilerine göre 2019 yılı ortalaması mobil cihaza sahip kullanıcıların 4.77 Milyara ulaşacağını bildiriyor, giderek masaüstü bilgisayarların yaygınlığını kaybetmesi ve mobil cihazların artık bilgisayarlar gibi neredeyse her işi yapabiliyor olması sebebi ile Google  de bu konuda büyük bir adım atarak Arama Motoru Algoritmalarında köklü değişiklikler yaptı.

 

 

Ve bu değişikliğin sonun da artık tüm internet site sahiplerini internet sitelerini mobil uyumlu web sitere dönüşmelerini ve Profesyonel web tasarım firmalarına ‘ da bundan sonra yapılacak her web sitesi Tasarımı  mobil uyumlu olması gerektiğini duyurdu, bu çağrılara kulak asmayan işletme sahipleri veya web tasarım firmaları googlenin cezaları ile karşı karşıya kalarak Google deki sıralamalarını kaybetmektedirler.

 

 

Peki Mobil Uyumlu Web Tasarımı nedir ?

 

 

Mobil uyumdan kasıt internete erişebilen ve tüm taşınabilir cihazları kapsayan bir bir terimdir.
Biraz daha bu terimi açmak gerekirse ekran , cihaz,  marka ve  modeli farketmeksizin tüm taşına bilir cihazlar üzerinden girilen internet siteleri bu cihazların tamamı ile uyumlu olması, sitelerin içerikleri, menüleri, resimleri, yazı font büyüklüğü, kısaca bir web sitesin de ne varsa hepsi mobil cihazların ekranlarına göre kendini ayarlayacak ve kullanıcı dostu olacak, tıklaması, incelemesi, okuması kolay olacak. Eğer internet siteniz mobil uyumlu değilse bu siteyi mobil uyumlu hale getirmelisiniz veya yeni bir Web Sitesi Tasarımı yaptırmalısınız.

 

 

Ancak mobil uyumlu olmayan kurumsal web sitelerini mobil uyumlu hale getirilmesi, zaman, maddiyat ve profesyonellik gerektirir çünkü bir web sitenin sadece mobil uyumlu olması yetmez aynı zamana da Seo Uyumlu olması ‘ da gerekir ve bu kadar karmaşık bir kod yapısı ile uğraşmak kısaca internet sitelerine yama yapmaya benzer ve risklidir.  Seo Uyumlu Web Sitesi Özellikleri nasıl olmalıdır makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bu sebeple genelde firmalar internet sitelerine yamalar yaparak düzeltmektense, sıfırdan bir Kurumsal Web Sitesi Tasarımı yapmayı tercih ederler Google standartlarında yapılacak olan Web Site Tasarımı mobil uyumlu kullanıcı dostu aynı zamanda seo uyumlu yapısı ile Google standartların da bir kurumsal Site Görünümüne sahip olur. Web Tasarım Firması Seçimi konulu makalemize göz atmanızı öneririz.

 

Web Tasarım Firmasına yaptıracağınız yeni Web Tasarım ile Google ‘ de yükselmeniz rakipleriniz ile kolayca rekabet etmeniz hatta rakiplerinizi bile sollamanız mümkün ancak belirtilen şartları yerine getirdiğiniz de bu yoldaki engelleri aşmış olursunuz.

 

İşlerinizi ikiye katlamak, Markanıza değer katmak ve rakiplerini sollamak istiyorsanız Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı için firmamızdan teklif alabilir dilerseniz sizi ziyaret edebiliriz

 

Web Tasarım

 

 

 

Adı Soyadı

×