E-Ticaret Paketi Seçme

Haziran 28 2018

E-Ticaret Paketi Seçme

 

 

 

E-Ticaret Nedir ?

E-Ticaret internet üzerinden hizmet veya ürünlerin sunumu ve satışını gerçekleştirmenize yarayan web tabanlı bir yazılımdır, E-Ticaret yazılımları arasında farklılıklar olsa da amaç aynı olduğundan kredi kartı , havale, kapıda ödeme seçenekleri ile kolayca ürünlerinizin satışı ve pazarlamasını yapabileceğiniz bir platformdur.

 

 

E-Ticaret Paketleri

Günümüz de neredeyse her işletme sahibinin hatta freelancer bireysel kullanıcıların aktif olarak kullandığı internet üzerinden ürün ve hizmet satışı yaptığı bir e-ticaret sitesi var. Ancak kısıtlı bütçeler veya işletmenize uygun olmayan yazılımlar sebebi ile arama motorların da istediğiniz sıralamayı elde etmemiş veya beklediğiniz satışları gerçekleştirememiş olabilirsiniz.

 

Bu sebeple E-Ticarete yapacağınız yatırım ve kazanacağınız paradan çok, önce doğru firma ve doğru e-ticaret paketi kullanmak gerekmektedir. Dikkatli analiz edip, firmaları ve e-ticaret paketlerini karşılaştırarak yola başlamalısınız. Temelde alacağınız her karar ve atacağınız her adım sizi ve firmanızın dijital dünyadaki prestijini ve kazancınızı etkileyecektir.

 

 

Doğru E-Ticaret Paketi

İnternet de yüzlerce belki de binlerce firma tarafından farklı özelliklerde ve fiyatlarda e-ticaret paketi satışını gerçekleştiren firmalar mevcut, ancak bu kadar firma içinden bütçenize,  belki de projenize uygun olan doğru firmayı bulmak ve karşılaştırmasını yapmak bir hayli güç.

 

 

Firmaların oluşturduğu binlerce e-ticaret paketleri ve hepsinin ayrı ayrı isimleri olduğundan maalesef e-ticaret paketlerinin standart özellikleri ve isimleri yok bu sebeple doğru firma ve doğru e-ticaret paketleri seçmenize yardımcı olmak adına dikkat etmeniz gereken tüm özellikleri bir başlık altında topladık.

 

 

E-Ticaret Paketi Satışı

E-Ticaret paketleri genelde  iki farklı türde müşteriye satışa sunulur.

 

 • E-Ticaret Paketi Kiralama Düşük bütçeler ile her ay kira bedeli ödeyerek
 • E-Ticaret Paketi Satın Alma Yüksek bütçe ile bir kere yazılım bedeli ödeyerek

E-Ticaret Paketlerin ‘ de kiralama ve Satın Alma ‘nın avantajları ve zararları hakkındaki her şeyi E-Ticaret Paketi Satışı konulu makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

 

E-Ticaret Paketi Seçimi

E-Ticaret paketlerinin özellikleri fiyatlarına göre değişmekte olup bu sebeple satın alacağınız E-Ticaret paketini sadece fiyatlarına bakarak değerlendirmeyin.

Arama Motorları  aracılığı ile bulduğunuz e-ticaret firmalarının internet sitelerine girerek ilk işiniz e-ticaret paketlerini inceleyin sırası ile aşağıda belirtilen yol haritasını uygulamaya çalışın

 

 • E-Ticaret Sitelerini Gezin ve Paket Özelliklerini İnceleyin, Sizin Kullanacağınız Modülleri ve Uygulamaları bilgisayarınıza veya bir kağıda not alın.

Örnek Vermek Gerekirse İos ve Android uygulama size gereklimi ? Pazar Yeri Entegrasyonu, Online Fatura kesimi gibi özelliklere ihtiyacınız var mı ? Varsa Not Alın.

 • Referanslarına Bakın Sektörünüze Uygun Müşterileri Varsa Sitelerini İnceleyin
 • Listeniz De Belirlediğiniz Özellikleri İlgili Firmaya İleterek Sadece Bu Modülleri Kullanacağınızı Ve Bu Özellikler Doğrultusunda Fiyat Vermelerini İsteyin.
 • Aldığınız Fiyatları Ve Özellikleri Bir Biri İle Karşılaştırın.
 • Sırası İle En Uygun Fiyat Aldığınız Firmadan Demo Talebinde Bulunun Ve İnceleyin.
 • Listenizde Bulunan Özellikleri İnceleyip Aynı Zamanda Test Edin “ Aplikasyonlar, Toplu Mail, Ürün Ekleme Vs.”
 • E-Ticaret Temalarınızın Size Veya Firmanızın Kurumsal Kimliğine Uyup Uymadığını Kontrol Edin.
 • Gerekli Görürseniz Özel E-Ticaret Tasarımı İçin Firmalardan Ekstra Fiyat Talep Edin
 • Site İçi Yapılandırma Ve Ürün Girişleriniz İçin Ekstra Zaman İsteyin
 • Mobil Ve Seo Uyumunu Test Edin Veya Bir Seo Uzmanından Destek Alın.
 • Sözleşmenizi dikkatli okuyup Kontrol Edin.
 • Firma Değişikliğin De Tüm Ürünleri Dosyalar Halinde Ve Tüm Yapılandırmayı Xml Formatında Firmanın Geri Verip Vermeyeceğini Sorun Ve Sözleşmeye Ekletin Aksi Durumda Yeni Firmanızda Tüm Ürünleri Tekrar Girmeniz Ve Yeniden Yapılandırma Yapmanız Gerekebilir.
 • Ürün Tedariği Yapacaksanız Ürünlerin Görselleri Ve Xml Formatlarını Önceden Eliniz De Bulundurun

 

Genelde düşük bütçeler ile satışa sunulan bu paketler bir e-ticaret yazılımın da olması gereken bir çok özellik ve modülden mahrumdur, bu sebeple fiyatları düşüktür,  paket özelliklerini karşılaştırırken önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz, kullanmayacağınız modüller için yüksek paralar ödemeyin. Mümkün olduğunca düşük paketlerden işe başlayarak kademeli olarak yükseltmeye çalışısın  Sanal Pos ve pazaryeri entegrasyonlarınızı önceden planlayıp araştırın

Doğru Web Tasarım ve E-Ticaret firması seçmenize yardımcı olacak Web Tasarım Firması seçimi konulu makalemize mutlaka göz atın ve yol haritanızı çizmeye başlayın.

 

 

Adı Soyadı

×